פיגום תלוי למכירה

פיגום תלוי

פיגום תלוי על עוגן בראש המבנה יכול לשמש לטובת שורה ארוכה של עבודות בגובה. עם זאת, הוא מחייב הקפדה על כללים מחמירים ביותר של בטיחות גם מבחינת ההתקנה וגם מבחינת התפעול. אז איך עושים את זה? הנה כל הפרטים

רוב הפיגומים נסמכים על גבי הקרקע ומשתמשים בהם כדי לבצע עבודות בגובה. עם זאת, יש גם אפשרות לתלות פיגום על עוגן שמותקן בראש המבנה. בין היתר, פיגום מן הסוג הזה מתאים למצבים שבהם הקרקע אינה יציבה, משופעת או לא מספיק מהודקת. בנוסף, אפשר להשתמש בפיגום תלוי כאשר מבצעים עבודות על מבנים קיימים או במרכזי אוכלוסייה סואנים מבחינת מעבר כלי רכב והולכי רגל.

הדבר החשוב ביותר הוא להבין את ההשלכות של שימוש בפיגום זה גם מבחינת העובדים וגם מבחינת העוברים והשבים. קודם כל, פיגום תלוי בונים בצורה אחרת לגמרי לעומת פיגומים רגילים. שנית, צריך להקפיד על בטיחות גם במהלך השימוש בפיגום התלוי. כמו כן, יש בדיקות שעל פי החוק חייבים לבצע לאחר התקנת הפיגום הזה.

בטיחות בשימוש בפיגום תלוי

אלו העקרונות המנחים מבחינת בטיחות במהלך השימוש בפיגום תלוי באתרי בנייה, שיפוצים או במקומות אחרים שבהם מתבצעות עבודות בגובה:

א. עיגון נכון

מבחינה בטיחותית, הדבר החשוב ביותר הוא לעגן נכון את החלק העליון. את העיגון אפשר לבצע באמצעות קיבוע הפיגום בגובה משטח העבודה וישירות אל קירות המבנה, או בראש המבנה ובצורה שתאפשר לפיגום להיתלות על עוגן מתאים שאמור לשאת את המשקל שלו.

ב. מאפייני הפרויקט

צריך להתאים כל סוג של פיגום לפרויקט שאותו מתכננים לבצע. במקרה של פיגום תלוי, הוא רלוונטי מאוד לפרויקטים שמבוצעים בסביבה הומה של כלי רכב ובני אדם אבל הוא גם דורש התייחסות מיוחדת מבחינת ההקמה על הקרקע. תוך כדי ההקמה, יש לוודא שמגדרים את האזור שבו מבצעים את ההתקנה וכך מונעים נזקים בטיחותיים במקרה של נפילת הפיגום או העוגן.

ג. סוג הפיגום עצמו

פיגום מן הסוג התלוי מגיע בתצורות שונות. ההבדל בין התצורות הוא במידת הניידות של הפיגום, או במילים אחרות במידה שבה ניתן לנייד אותו בין גבהים ומפלסים על גבי אותו מבנה. כך למשל פיגום מן הסוג התלוי קבוע מתאים לשלבי הבנייה שבהם השימוש בפיגום הוא לאורך זמן, בעוד פיגום מן הסוג התלוי ממוכן מיועד לניוד מעלה או מטה באמצעות כננת ידנית או חשמלית.

מה קובעות התקנות לגבי שימוש בפיגום תלוי?

היכרות עם התקנות הקבועות בחוק יכולה לעזור להתקין כל סוג של פיגום תלוי. באמצעות התקנות הללו ניתן למשל לדעת איך להסמיך בעלי מקצוע לעבודות בגובה, איך לבחור את החברה שתקים את הפיגומים ומה עושים אם רוצים להתקין פיגום כזה באזורים שבהם הקרקע לא מאפשרת להתקין פיגומים אחרים.

לפי התקנות, העומס המותר על פיגום נייד שמופעל באמצעות כננת למשל חייב להיות עד 100 ק"ג לכל מ"ר של רצפת הפיגום. לשם השוואה, בפיגום קבוע ללא כננת קובעות התקנות שהעומס המרבי יהיה בהתאם למקדם ביטחון שלא ירד מ-10. אז בפועל, העומס המרבי בפרויקטים כאלה מושפע מסוג הכבלים, השרשראות, המוטות, הצינורות וכן הלאה.

מכבי ציוד בניין בע"מ – כל מה שהפרויקט שלך צריך

התייעצות עם המומחים של מכבי ציוד בניין בע"מ תאפשר לך לרכז את כל השאלות על פיגום תלוי תחת קורת גג אחת. ברור לנו שחשוב לך לבצע את העבודות בגובה בצורה הכי בטיחותית וגם יעילה ומשתלמת, לכן נציגנו עומדים לרשותך כבר עכשיו. בנוסף, תוכלו למצוא במכבי פיגום תלוי למכירה.