ייצור אלומיניום בזול

ייצור אלומיניום בזול

ייצור אלומיניום הוא לא תהליך פשוט, מדובר על תהליך שיכול לארוך זמן רב והוא דורש טכניקות מסוימות שחייבות להיות מדויקות. זה הזמן להבין כיצד מייצרים אלומיניום, מה משפיע על הייצור, מה משפיע על המחיר ועוד כמה פרטים מעניינים שכדאי שתכירו. 

תהליך ארוך לייצור אלומיניום

תהליך ייצור אלומיניום אינו פשוט כלל והוא בכלל מתחיל ממינרל שנקרא בוסיקט. המינרל הזה עובר כל מיני תהליכים של פירור, התכה ואז גם אלקטרוליזה, עד שהוא מתחיל להיות דומה לאלומיניום שאנו מכירים. יש צורך לשטח את האלומיניום ואז לקרר אותו ורק אז ניתן להתחיל ליצור ממנו כל מיני תבניות. בתהליך הייצור ניתן גם להוסיף לאלומיניום חומרים או לשנות את תהליך הייצור במעט וכך ליצור אלומיניום עם תכונות שונות. כך אפשר לקבל אלומיניום חזק ועמיד יותר, אפשר לקבל אלומיניום דק וחלש יותר שיהיה קל יותר לעצב וכולי. בהמשך כמובן שניתן להפוך את התבניות לפרופילים שונים. 

מה משפיע על מחיר הייצור?

הייצור של האלומיניום אינו דבר פשוט אך בכל זאת ניתן כיום לקבל עבודות אלומיניום במחיר די הוגן. הסיבה לכך היא שהמחיר מושפע מאוד מהייצור הסיטונאי, כי כיום אין בית מלאכה שמייצר רק כמה עבודות אלומיניום ביום. בתי מלאכה קטנים ובוודאי מפעלים גדולים מייצרים כמות אדירה של אלומיניום ביום כל שלמעשה ניתן להוזיל את המחיר משמעותית בזכות זמן הייצור שמתקצר. מחיר הייצור הוא דבר חשוב מאוד ואין אפשרות להוזיל אותו יותר מידי אם כי עם השנים הטכנולוגיה משפרת אותו ומוזילה את העלויות בעיקר בכל מה שקשור לתקלות שיש לעתים במכונה והפיקוח עליה בשעת פעולה. 

כיצד ניתן להוזיל את העלויות?

ייצור אלומיניום בזול בסופו של דבר ייטיב גם עם המפעל וגם עם הלקוח. עם זאת, המפעל הוא זה שיכול להוזיל אותו ולא הלקוח ויש כמה דרכים לבצע זאת. הדבר הראשון שאפשר לעשות הוא כמובן להפוך את המפעל לאוטומטי. המפעל יכול להיות אוטומטי לחלוטין החל משלב הייצור והזנת המכונות ועד הפיקוח עליהן. אוטומציה היא תחום עולה בעולם המערבי כולו וגם בישראל והמפעלים בימינו, גם הקטנים שבהם, הופכם בזכותה ליעילים במיוחד. כמו כן ניתן לייעל את הייצור באמצעות כל ההוצאות שמסביב, הרי למפעל יש עוד הרבה הוצאות ולא רק על כוח אדם אלא גם על התפעול השוטף שלו.  

כיצד הלקוח יכול להוזיל עלויות?

גם הלקוח יכול להוזיל את העלויות של האלומיניום. למרות שייצור אלומיניום בזול לא קשור ללקוח בשום צורה אלא אך ורק למפעל עצמו, הלקוח פשוט יכול לבצע סקר שוק ולבדוק מה ההצעות שמוצעות לו. בסופו של דבר בטוח יהיה הבדל במחיר בין ההצעות השונות וההבדל יכול להיות בדיוק מהסיבות שעליהם דיברנו למעלה. יכול להיות שהעלויות יהיו נמוכות יותר בגלל שמדובר במקום קטן ולא במותג, יכול להיות שמדובר בעלויות נמוכות כתוצאה ממכשירים מתקדמים יותר וגם יכול להיות שההזמנה עצמה פשוט גדולה יותר ואז המחיר יהיה אטרקטיבי יותר ללקוח.

האם המחיר הוא סימן לאיכות?

יש דבר אחד שאתם צריכים לחשוש ממנו כאשר אתם נתקלים במחיר זול יותר לאותה עבודת אלומיניום, והוא שהמחיר למעשה מייצג את איכות המוצר. אם לא תרכשו עבודות אלומיניום איכותיות למעשה לא תוכלו ליהנות מכל היתרונות של החומר. מה שווה אלומיניום שאינו חזק ויכול להישבר בקלות, ומה שווה אלומיניום שמחליד אחרי שנה או שנתיים. תמיד חשוב לקנות את האלומיניום ממקומות מוכרים ומנוסים, שמספקים לכם אחריות ועושים עליכם רושם טוב.