הייחודיות שבקידוחי CFA

אם לא משעתם עוד על קידוח CFA, זה בדיוק המקום בו תקבלו את כל המידע.

מהם קידוחי CFA ומה מיוחד בהם?

שיטת קידוחי CFA ידועה גם בשם continuous flight auger, נועדה כדי לאפשר קידוחים גם באדמה מורכבת יותר. כאשר מבצעים קידוחים באדמה יבשה אין כל חשש שהבור שנוצר מהקידוח יסגור את עצמו ואם מחדירים כלונסאות, אין סיכוי שהם יזוזו ממקומם. כאשר יש אדמה שהיא בוצית או אדמה בעייתית אחרת יש צורך בשיטות מתקדמות יותר שיתנו מענה ואחת מהן היא שיטת CFA.

כיצד מתבצע הקידוח?

שיטה זו מספקת קידוח כלונסאות עמוק במיוחד כאשר המקדח שקודח נכנס עד לעומק הרצוי, אך שלא כמו בקידוחי כלונסאות, המקדח לא נשלך ואז הבור מתמלא מבטון. אחרי שהמקדח הגיע עד לעומק הרצוי מחדירים את הבטון בלחץ גבוה עד שהבור מתמלא. לאחר מכן מוציאים את המקדח שחפר את הבור ומחדירים אל הבור עם הבטון שעוד לא הספיק להתקשות, מעין כלוב עשוי מתכת. בסופו של דבר הבטון מתייבש ואז מקבלים יסודות חזקים מאוד שמורכבים מבטון שכבר פרזול כראוי.

מי רשאי לבצע עבודה מסוג זה?

לא כל חברה יכולה לבצע קידוחי CFA כאשר שיטה זו מורכבת יותר משיטת קידוח הכלונסאות הרגילה. השיטה הרגילה יכולה להתבצע במהירות רבה יותר והיא לא דורשת מקדחים מיוחדים, אך גם כאשר לחברת קידוח יהיה את מקדחי ה-CFA לא תמיד הידע שלה וכוח האדם שלה יאפשר לה לבצע זאת. כדי לבצע את הקידוחים הללו יש צורך הסמכה מתאימה ולכן כאשר בוחרים את החברה המתאימה יש צורך לבצע סקר שוק מעמיק.

היכן ומתי צריך לקדוח בשיטה זו?

אין צורך לבצע קידוח CFA כאשר אין בו צורך ממשי. הקידוח נועד לאדמות מורכבות מאוד שבהן לא ניתן לבצע כל קידוח אחר. המציאות לא מאפשרת לנו להקים מבנים רק באדמות נוחות ולכן קידוח CFA נותן מענה נהדר, כמו למשל כאשר מדובר באדמה בוצית, אדמה שאינה יציבה או כאשר יש צורך בקידוחים עמוקים מאוד. כמו כן יש יתרון בקידוח כי מדובר בשיטה הרבה שאינה פוגעת בסביבה כיוון שאין צורך להחדיר את הבטון אל החור הפתוח מה שיכול לפגוע באדמה בצורה מאסיבית יותר. בנוסף, בשיטה זו יש סיכון פחות יותר לזהם מי תהום.

מה חשוב לזכור לפני בחירת חברת הקידוח?

תמיד צריך לזכור שקידוח יסודות אינו משחק ילדים ואי אפשר לבחור בכל חברה רק בגלל שהיא מציעה מחיר נמוך. על אחת כמה וכמה קידוחי CFA לא יכולים להיבחר בצורה פזיזה אלא יש לבחור רק חברה מקצועית ומומלצת שיש לה קבלות ומוניטין בתחום. צריך לזכור שהנזקים שקידוח לא איכותי יכול לגרום יהיו הרבה יותר משמעותיים מהוצאה כספית גבוהה יותר עבור עבודה מטעם חברה מנוסה ואלו שיקולים שכל אחד צריך להפנים היטב.