גלגלים לתעשייה

גלגלים לתעשייה למשקל כבד

ייצור גלגלים לתעשייה יכול להיתקל בלא מעט פרמטרים שהם הגלגלים יצטרכו לעמוד, כאשר ככל שהמשקל נהיה כבד יותר כך התנאים נהיים קיצוניים יותר. גלגלים שמיועדים לתעשיות הכבדות ביותר חייבים להיות חזקים ועמידים  והנה כמה דברים שכדאי לדעת עליהם ועל היכולות שלהם.

מי צריך את הגלגלים?

ללא הגלגלים אפשר לומר כי לא היו עגלות משא ולא היו משטחי רמה רבים. אמנם רובנו מכירים את הגלגלים, גם אלו שבתעשייה בעיקר מכלי רכב שונים כמו למשל מלגזות או רכבים תפעוליים אחרים, אם כי כשמדברים על גלגלים לתעשייה לרוב מדברים על אותם גלגלים שמניידים מכונות ועגלות שונות. את הגלגלים האלו צריכים בכל תעשייה כאשר מגוון רחב של חומרים משתתפים ביצירתם לפי השימוש המותאם. יש גלגלים שמיועדים למקומות פנימיים, יש כאלו שמיועדים למקומות חיצוניים ואך לאדמה לא סלולה וזה הזמן לבחון אותם היטב.

אלו סוגי גלגלים לתעשייה קיימים?

יש לא מעט סוגי גלגלים שונים כאשר אפשר למנות את גלגלי המתכת מבין הגלגלים הכי חזקים ונפוצים שיש. גלגלים אלו חזקים הודות לקשיחות והגמישות היחסית של המתכת, כאשר הציפוי בדרך כלל הוא ציפי גומי או פוליאוריטן, ששניהם חומרים גמישים שמאפשרים לגלגל גם יציבות ואחיזה טובות יותר וגם יכולת לעבוד בין מפלסים שונים בקלות. בנוסף, יש גלגלים רבים שעשויים מאלומיניום כאשר המשקלים שהם יוכלו לשאת קטנים יותר אם כי לרוב מספקים, כאשר גם כאן ישנו ציפוי פוליאוריטן שנפוץ מאוד בקרבם.

גלגלים לתעשייה

אלו תכונות חשובות צריכות להיות לגלגלים לתעשייה?

אין ספק כי התכונה הבולטת שחייבת להיות לגלגלים שמיועדים למשקלים כבדים היא חוזק ויציבות כי בסופו ש לדבר המשקלים יכולים להגיע למעל טון שלם, והגלגלים הללו צריכים להתאים לעגלות ולשולחנות שלבדם ישקלו עוד כמה עשרות קילוגרמים. בנוסף ליכולת ההעמסה יש צורך בגלגלים בעלי תמרונים טובים כך שלא יישברו. לתמרונים האלו יש צורך גם בפרזול מתאים, הרי בסופו של דבר אין גלגל איכותי ללא חיבור איכותי. החיבור שלהם צריך להיעשות בהרגה או בהלחמה מקצועיים ורק כך יהיה ניתן לבצע עבודה חלקה ורציפה בלי כל חשש לשבר שייתקע את עבודתו של מפעל שלם.